Про Budni
Наші продукти
Про важливість зворотного зв’язку у досягненні особистих цілей та КРІ компанії знають і роботодавці, і працівники. Попри це часто керівники не дають жодного фідбеку або ж перетворюють його у суцільну критику, чим нівелюють всю користь. А співробітники своєю чергою не вміють правильно реагувати на зворотний зв’язок, сприймаючи його як оцінку в школі. Тож спробуємо не навчити давати правильний зворотний зв’язок, а вказати лише найпоширеніші помилки, прибравши які фідбек стане правильним для обох сторін.
Помилки, які заважають давати правильний зворотний зв’язок
Найбільшою помилкою буде зовсім не давати фідбек.
Адже так працівники не знають, в якому напрямку рухаються, що роблять неправильно і компанія може так і не зрушити з мертвої точки. Разом з тим існують досить поширені помилки, що мають негативний вплив.
Неконструктивна критика
Це, мабуть, найпоширеніша помилка. Адже перетворити зворотний зв’язок, який вказує на помилки, на звичайну критику – дуже просто. Використання загальних фраз типу «Ти погано працюєш», «Так робота не робиться», «Це все не те» тощо, перехід на особистості, агресія та сарказм – це не фідбек, це критика, яка може лише похитнути у співробітника впевненість у собі та бажання що-небудь робити для цієї компанії. Якщо ця критика ще відбувається на загальних нарадах, то навряд чи працівники у компанії затримуються надовго.
Уникнути помилки допоможе залучення до розмови іншої сторони, а не монолог керівника. Запитайте у працівника, якою кінцевою метою, на його думку, було виконання завдання, що вдалося досягти, які перемоги та невдачі він бачить у цьому випадку.
Обговорення помилок без образ – правильний фідбек.
Накладення шаблонів
Неправильно думати про працівників шаблонно – цей завжди спізнюється, цей робить все сяк-так, цей затягує процес, а цей просто не подобається. Якщо давати фідбек з огляду накладених шаблонів, то це не допоможе уникнути помилок в майбутньому. Наприклад, якщо під час обговорення факапу у завданні ви зосередите увагу на запізненнях, це ніяк не виправить сам факап. Адже від того, що працівник буде приходити на роботу вчасно, він не знатиме як зробити правильно чи підвищити результативність. Усвідомте, що обставини бувають різні, тож коли даєте зворотний зв’язок щодо конкретного завдання, ви абстрагуєтеся від решти негативних рис працівника.
Увага лише на помилках
Працівники, які не отримають похвалу, переконані, що як би вони не старались та які б досягнення не робили, ніхто нічого не помітить і завжди увага керівника буде зосереджена лише на помилках. Тому з часом бажання старатися буде все менше, а залишиться тільки прагнення не потрапити під гарячу руку та пережити чергове публічне «покарання». Якщо керівник не ініціює звільнення працівника, якого постійно критикує, значить все-таки він цінний для компанії. Тож щоразу, коли зворотний зв’язок буде зосереджений на помилках, згадайте, що хорошого зробив співробітник і скажіть йому про це.
Помилки, які заважають правильно отримувати фідбек
Найбільша помилка – боятися отримати зворотний зв’язок та уникати його.
Адже фідбек дає змогу осмислити власні помилки та не повторювати їх у майбутньому. Коли ж ви не будете розуміти, що робите неправильно, вас можуть просто звільнити за постійні факапи. Тож не бійтеся запитати фідбек, якщо керівник сам не поспішає його дати.
Зосередженість на критиці
Помилково сприймати фідбек як критику, до нього потрібно ставитися як до підказки. Тобто керівник вказує на ваші помилки не через те, що вас недолюблює та хоче вижити з компанії. Він хоче, щоб ви робили все правильно і тому підказує правильний шлях.
В одне вухо влетіло…
Ще одна помилка – це послухати, покивати головою і забути відразу, як вийдете з кімнати для переговорів чи вимкнете Zoom. Над зворотним зв’язком потрібно провести роботу. Відкиньте емоції та виокреміть інформацію, яка корисна в роботі, проаналізуйте помилки та зробіть висновки, щоб надалі не повторювати їх.
Також будьте вдячні за зворотний зв’язок. Адже правильний фідбек допомагає вам досягати результатів та рости у професії.
Читайте більше за тегами: