Про Budni
Наші продукти
Ні для кого не секрет, що HR-менеджер ставить запитання на співбесіді не просто так. Вони дають змогу дізнатися про сильні сторони кандидата, його досвід та досягнення, викрити брехню чи слабкі сторони. Але трапляється таке, що запитання на співбесіді розходяться зі здоровою логікою, збиваючи пошукача з пантелику. Зібрали найпоширеніші нетипові запитання та описали їх мету, щоб рекрутер не зміг застати вас зненацька.
Відразу про головне: на нетипові запитання на співбесіді немає правильних або неправильних відповідей. Вас оцінюють, як претендента на конкретну посаду, а не як людину в цілому. Тому спеціально вигадувати те, що зовсім не про вас, не варто. Так вийде уникнути проблем у майбутньому, коли ви вже отримаєте роботу.
«Яка робота для вас ідеальна?»
Запитання дає змогу порівняти ваші очікування та плани з тим, що передбачає вакантна посада. Роботодавець хоче мати у своїй команді співробітника, що буде отримувати насолоду від роботи, а значить виконувати її якнайкраще.
Таке запитання корисне і для пошукача. Адже тут він може чітко позначити власну зону комфорту або вказати на те, що йому принципово, й не витрачати час на компанію, яка пропонує кардинально інше. Не потрібно вигадувати чогось нереального: по-перше, вгадати «правильну» відповідь буде дуже важко, по-друге, навіть якщо це вдасться – ви зробите собі лише гірше.
«Якщо ви отримаєте бажану посаду, з бажаною заробітною платою, які пропозиції з інших компаній можуть вас зацікавити?»
Таке запитання дає змогу роботодавцю зрозуміти найважливішу мотивацію для кандидата. Перед ними працівник, яким керують лише гроші і він піде з компанії через місяць, коли йому запропонують лише не 1000 грн більше? Чи працівник, який може звільнитися, коли йому запропонують роботу поруч з домом? Варіантів може бути безліч й інколи вони дивують рекрутерів.
«Якби вам не потрібно було працювати, що б ви робили?»
Це запитання також допомагає зрозуміти вашу мотивацію, інтерес, захопленість справою та навіть правдивість всіх попередніх слів. Адже відповідь у стилі «Все одно працював би», особливо, якщо ви претендуєте на цілком рутинну професію, може змусити рекрутера засумніватися у сказаному раніше. Разом з тим відповіді на кшталт «Лежав би на дивані і дивився серіал» – ще гірший варіант.
Під час відповіді на таке запитання краще зосередитися на активностях для душі, особливо якщо вони якось пов’язані з роботою, яку ви хочете отримати. Так, ви можете розповісти рекрутеру, що зайнялися б вивченням другої іноземної мови, фотографією, написали б книгу тощо.
«Хто ваш приклад для наслідування і чому?»
Таким чином роботодавець хоче зрозуміти ваш рівень самоаналізу, який часто пов’язують з успіхом. Також це запитання дасть зрозуміти, які у вас амбіції, до яких якостей чи досягнень ви прагнете дорости. Тож відповідь на це запитання потрібно будувати з тих же роздумів. Ідеально, якщо ви прагнете наслідувати людину, що займає у вашій сфері впливову позицію, яка пройшла довгий професійний шлях і має неабиякі досягнення.
«Розкажіть про конфліктну ситуацію на роботі. Що стало її причиною? Як ви її вирішували?»
Таким чином HR-менеджер на прикладі реальної робочої ситуації хоче зрозуміти алгоритм ваших дій і те, як вони підходять для вакантної посади. За допомогою цього запитання оцінюють ваші реальні професійні компетенції. Таку ж мету мають запитання про позитивний досвід. Наприклад, про найбільш успішні угоди, важку робочу задачу, яка в результаті ваших дій привела до досягнення цілі тощо.
«Чим вам не подобається займатися?»
Тут роботодавець хоче дізнатися, чи немає серед того, що вас дратує, щоденних робочих завдань. Наприклад, менеджер з продажу, який не любить спілкуватися з людьми або фінансист, що не хоче мати нічого спільного з рутинною роботою – можуть справити двояке враження і змусити рекрутера засумніватися у такій кандидатурі.
«Чому у вас немає дітей», «Лижі чи сноуборд?», «У вас є собака?»
Інколи за допомогою таких запитань роботодавець хоче зрозуміти рівень вашого креативного мислення або ж як ви поводитеся у стресовій ситуації. Але часто дивні запитання роботодавця – це просто дивні запитання. Можливо, і з такою компанією не все гаразд.
Фахівці рекомендують віджартовуватися від запитань, які вам здаються чудернацькими. На запитання ж які порушують ваші особисті кордони можете відповідати, що вважаєте їх такими, які не несуть інформативності щодо оцінки вас як професіонала.
Головне під час відповіді на будь-які запитання на співбесіді бути собою, але разом з тим не забувати, що співбесіда – не місце для одкровень, а увагу роботодавця краще концентрувати на власних сильних сторонах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: