Про Budni
Наші продукти
Як не прикро, але у нашому житті брехня зустрічається часто. Доведено – брешуть усі. Так, потім деякі навіть картають себе за це. Брешуть люди, переслідуючи різні цілі – заради блага, аби не завдати болю близьким, та з егоїстичних намірів, тут вже можливо все: і заради збагачення, і заради конкуренції та перемоги, заради маніпуляції, щоб приховати якусь інформацію про себе. Пропонуємо дієві поради, які допоможуть виявити брехуна.
Обман та брехня на благо
Є люди, які брешуть дуже неохоче, роблячи це за виняткових обставин, частіше – це побутова брехня, яка, зазвичай, не має серйозних наслідків. Такі брехуни почувають себе дуже некомфортно, не можуть всидіти на місці, зазвичай, взагалі не дивляться в очі. А є й справжні аси брехні, які брешуть навколишнім дуже часто. Цей типаж – дуже хитрі люди, які підмічають дрібні деталі. Під час брехні вони ретельно стежать за співрозмовником, уважно спостерігаючи за реакцією – чи бува не здогадуються, чи бува їх не викрили.
Втім, психологи стверджують – розпізнати брехню вкрай складно. Адже доведено, що погляд, що блукає та бігає, метушня та небажання зорового контакту – не найсильніші показники обману. У Каліфорнійському університеті у Лос-Анджелесі проаналізували дослідження випадків брехні, аби розробити рекомендації для правоохоронних органів. У кращому розпізнанні омани психологи роблять ставку на мову тіла та її зв’язок з наданням неправдивої інформації.
Коли співрозмовник, можливо, бреше
Орієнтири неправди:
Ще один дієвий спосіб визначити брехню від цих самих вчених: попросити потенційного брехуна розповісти про події у зворотному напрямку.
У процесі повторення виникає розумове навантаження, яке може вивести брехуна на чисту воду. Адже для людського мозку простіше говорити правду, брехня ж потребує додаткових зусиль. Брехун витрачає енергію на вивчення реакції співрозмовників, зважуючи, наскільки правдоподібно подає інформацію.
На тему розпізнавання співрозмовників, що обманюють, написано багато статей та рекомендацій. Стеження за очима, рухами, мовою тощо. Насправді ж, точного методу, окрім хіба що, поліграфа, не існує. Не шукайте ознак обману у словах, очах та поведінці.
Надійний та дієвий помічник у виявленні брехні – розумова атака та психологічний тиск.
Користуйтесь шостим чуттям, інтуїцією. Пам’ятайте, брехуни схильні до непослідовності та зміни відповідей (майже всі «проколюються» та тому, що не пам’ятають, що казали у попередній версії). Ми впевнені, дотримуючись наших порад, ви будете ще краще розбиратися у людях, виявляти брехню та зможете прийняти правильне рішення – зрозуміти, пробачити або попрощатися.
Читайте більше за тегами: