Про Budni
Наші продукти
Раніше ми вже говорили про те, що в наш час процес навчання не завершується ніколи. А це значить, що питання поєднання освіти та роботи актуальне не тільки для студентів. Це історія про нові знання та новий досвід, зміну професії та slash career, розвиток soft skills і нетворкінг, підвищення кваліфікації та здобуття нової спеціальності.
Мотивація може бути різною, але одне ми знаємо точно: ви повинні успішно справлятися як з роботою, так і з навчанням. І головне – одне не повинне заважати іншому, адже часто кар’єра й освіта грають у перетягування канату. Тому поєднувати ці два напрямки – челендж вищого розряду.
Тож, як балансувати між роботою та навчанням, ефективно поєднувати різні сфери діяльності, все встигати та не вигоріти? Читайте в нашому матеріалі.
Змиріться з тим, що все встигнути неможливо
Та навіть не намагайтеся це роботи. Ви знаходитеся в системі обмежень, ваше завдання – встигати те, що дійсно важливо. Це про пріоритезацію, планування та структурування. Про тайм-менеджмент, управління рішеннями та своєю ефективністю. Пам’ятайте: відчуття, що ми нічого не встигаємо, завжди викликано очікуванням, що ми можемо встигнути все.
Щоб не карати себе за «втрачені можливості», розставте пріоритети та використовуйте їх як фільтр для ваших справ і дій.
І в моменті, і глобально. Завжди бачте межу між головним і другорядним. І завжди розумійте, що для вас важливіше та від чого ви відмовитеся, якщо обставини все ж таки змусять вас зробити вибір.
Розставте чіткі межі між роботою та навчанням
На роботі забувайте про навчання, а на навчанні – про роботу. Не намагайтеся одночасно і працювати, і вчитися. Робіть все, щоб нарешті відмовитися від режиму багатозадачності. Концентруйтеся на одній справі, тренуйте самоорганізованість, залишайтеся продуктивними. Кожній діяльності – свій час. І так у всьому.
Адаптуйте графік під себе
Гнучкий графік навчання або роботи в наш час – справа звична. В університеті ви можете навчатися у другу зміну, оформити вільне відвідування або перейти на заочну форму навчання, а курси, тренінги та освітні програми можете відвідувати вечорами або у вихідні дні.
Сучасний ринок праці також пропонує безліч варіантів для адаптованого графіка – неповна зайнятість, віддалена робота, позмінна робота. Крім того, навіть full-time зайнятість в офісі часто передбачає гнучкі умови.
Створіть комфортний для себе графік, оптимізуйте процеси навчання та роботи, ефективно поєднуйте ці напрямки діяльності та тримайте баланс.
Будьте реалістами та тверезо оцінюйте себе
Відчуття постійного незадоволення собою з’являється через неправильну оцінку своїх можливостей, здібностей, ресурсів, часу. Ми очікуємо від себе занадто багато. Ставте досяжні цілі, призначайте реальні дедлайни, вчіться говорити «ні», приймайте свої слабкі сторони та дозвольте собі помилятися.
Головне – позбудьтеся «синдрому відмінника», будьте менш вимогливі до себе, навчіться протистояти перфекціонізму.
І тоді вам буде набагато легше. І на роботі, і в навчанні. Ви поставили перед собою дві паралельні цілі. І ви не можете робити все завжди бездоганно. Але, можливо, вам вдасться зробити все добре. І цього достатньо.
Шукайте точки дотику
«Витягуйте» з отриманих знань у навчанні ті, що можуть бути корисними на роботі. І навпаки. Адже саме в цьому й полягає мудрість у здобутті досвіду – вміння застосувати на практиці отримані знання. І, повірте, робити це можна навіть у тому випадку, якщо сфери діяльності не зовсім перетинаються.
Не ігноруйте сон і відпочинок
Якщо вам здається, що потрібно відпочити, то вам не здається. Ігнорування таких поривів загрожує вигоранням, апатією та депресією.
Влаштовуйте собі вихідні не за календарем і не карайте себе за це.
Візьміть відгул на роботі та прогуляйте навчання, якщо відчуваєте в цьому необхідність. Позаплановий вихідний дозволить перезавантажитися, набратися сил, повернутися в ресурсний стан і працювати та навчатися ще продуктивніше.
І пам’ятайте, що точно не варто жертвувати сном заради роботи або навчання, а відпочинок не повинен конкурувати з вашими справами. Іноді необхідно зменшити оберти та просто зупинитися. Це нормально. Так у всіх.
Не проводьте весь час із користю
Якщо ви поєднуєте роботу та навчання, не намагайтеся навіть вільний час (якщо він з’являється) проводити продуктивно. Не вигадуйте собі корисні хобі та заняття, не прагніть надмірної ефективності. Стан перманентної напруги швидко призведе до перевтоми, стресу, тривожності, дратівливості, зниження працездатності та втрати мотивації. Виділяйте час на те, що не має відношення до розвитку. Дозвольте собі це зробити.
Головне – розумійте, навіщо вам це все. Пам’ятайте, що ні робота, ні навчання не мають сенсу, якщо ви не маєте мети. Ціль може бути будь-якою, головне, щоб вона заряджала та допомагала не зійти з дистанції. Шукайте стимули, натхнення та мотивацію. Та пам’ятайте, що можна зупинитися будь-якої миті.
Життя – це про баланс. Баланс навчання та роботи, відпочинку та стресу, задоволення та необхідності. Все обов’язково вдасться. Віримо у вас!
Читайте більше за тегами: