Про Budni
Наші продукти
Маніпуляторами називають людей, які досягають власних цілей обхідними шляхами використовуючи інших, надаючи їм при цьому моральних та матеріальних збитків. Свої наміри вони зазвичай ретельно маскують. Людині, яка стає об’єктом уваги, потрібен час, аби відчути маніпуляцію і взяти ситуацію під контроль. Маніпуляторами використовуються власні схеми у вигляді інтриг, наполегливої уваги або тиску на жалість.
Серед трьох найбільш розповсюджених типів маніпуляторів: «рятівник», «переслідувач» та «жертва», останній – найпідступніший. Наразі будемо розбирати третій тип – маніпулятора, який позиціює себе як жертву обставин, до яких причетні конкретні люди: діти, батьки, родичі, друзі, оточення.
Ознаки маніпулятора-жертви
Маніпулятора-жертву від звичайного скиглія (постійний негатив та пошук «стіни плачу», в окремих випадках) відрізняє намір використати свій стан «у мене все погано» для досягнення корисних цілей.
Часто маніпуляторами-жертвами стають близькі люди. Добре ставлення до них роблять нас вразливими. Саме цього й прагнуть маніпулятори. Дуже важливо усвідомлювати проблему та зрозуміти, що зміни на краще залежать від нас самих. Будьте уважними під час спілкування та нехай воно приносить тільки задоволення.
Читайте більше за тегами: