Людський фактор завжди був і є найважливішим елементом у побудові робочих та життєвих відносин. Вважається великою удачею, якщо у вашому оточенні щирі, відкриті та чесні люди. Носії таких якостей ніколи не стануть приховувати свої наміри та пліткувати за спиною. Проте зустрічаються абсолютно протилежні особистості, які майстерно носять «маски» доброзичливості, при особистому спілкуванні говорять одне, за спиною – інше, це переростає у плітки та викривлення інформації. Докори сумління їм не знайомі, вони – лицеміри – люди, які лестощами, інтригами та плітками завойовують та використовують.

Як же вловити тривожний сигнал при спілкуванні, аби розпізнати лицемірну людину? Наразі будемо з цим розбиратись: виявляти та знешкоджувати такий вид токсичних людей.

Знати причину

Психологи визначають лицеміра як абсолютно нещиру людину з дуже високим рівнем соціальної адаптації, яка завжди діє приховано, прикриваючи свої вчинки добрими намірами:

  • заради отримання власної вигоди (плазування перед людиною, від якої щось потрібно, доки вона в змозі це робити);
  • як захист у загрозливих та критичних ситуаціях (ввічливість – найприйнятніша форма лицемірства, вміння бути ввічливим з нападником може відвести від серйозного конфлікту);
  • з принципу найменшого опору (шляхом лицемірства уникати напруги у спілкуванні, намагаючись бути для всіх зручним та милим, уникаючи відповідальності).

Розпізнати

Так, з такими людьми потрібно бути дуже обережними. Ось набір якостей лицеміра, які допоможуть виявити потенційно небезпечне спілкування:

  1. Часто і про багатьох пліткує, особливо коли бачить зацікавленість з боку співрозмовника. Ніколи ні про кого не висловлює добрі думки.
  2. Часто критикує колег та знайомих (сильних – поза спиною, слабких – у присутності керівництва або спільних знайомих).
  3. Багато обіцяє. Пропонує допомогу, особливо, коли впевнений, що від неї відмовляться. Якщо не відмовляються, завжди знаходить більш важливі справи.
  4. Підлещується до вищих за соціальним статусом людей, зневажає тих, хто простіше.
  5. Використовує лестощі, аби втертися у довіру.
  6. Без докорів сумління розголошує чужі секрети.

Знешкодити

З такими людьми краще взагалі не заводити близькі відносини. Не дивно, що на робочих місцях лицеміра швидко можна визначити: спілкування з цією людиною уникають майже всі працівники колективу. Якщо вже такі є у вашому оточенні або на роботі, намагайтеся:

  • тримати дистанцію;
  • не ділитися важливою інформацією;
  • розмовляти тільки на нейтральні теми;
  • бути стійкими до несподіваних проявів дружби, лестощів, обіцянок, привабливих пропозицій.

Тепер ви зможете розпізнати фальш ще на початковій стадії і точно вже не будете підпускати близько до себе людей-пліткарів, інтриганів та підлабузників.