Про Budni
Наші продукти
Війна внесла корективи у життя багатьох українців. Хтось вирішив взяти до рук зброю і піти захищати країну, хтось залишився працювати на своєму місці і підтримувати економіку. Всіх нас об’єднало те, що кожен українець своєю діяльністю прагне наблизити перемогу. Так і співробітники компанії robota.ua не змогли залишитись осторонь.
У матеріалі ми хочемо поділитися досвідом організації процесу допомоги нашим захисникам.
Коли почалась війна, перші кілька тижнів у всіх був повний шок, кожен думав про свою безпеку та безпеку своєї сім’ї. Однак ми розуміли, що важливо і потрібно бути в контакті з кожним співробітником, можливо, комусь потрібна допомога або підтримка. З допомогою керівників департаментів, уже 1 березня ми зібрали дані про всіх співробітників: де вони знаходяться, в якому моральному та фізичному стані.
Тоді в нас уже було троє співробітників, які прийняли рішення захищати країну. Щотижня HR-и оновлювали статус команди, захисників ставало дедалі більше. Ми розуміли, що список регулярно поповнюватиметься. Було величезне бажання допомогти колегам, але плану, як саме це зробити, ми не мали.
Тому в першу чергу ми створили ініціативну групу, яка допомогла зібрати інформацію щодо потреб наших захисників. І з цього часу ми запустили проект «Допомога захисникам». Станом на початок травня у нашій компанії уже 16 людей вступили до лав ЗСУ та ТрО.
Перший «урок»
Перші дні керівники відділів знали, хто з їхніх команд став до зброї, і самі змогли дістати три бронежилети 4-го класу захисту, які одразу ж через знайомих відправили до Києва та передали хлопцям. Вони були дуже раді отримати броню, але перед тим як її одягнути, необхідно було переконатися в якості захисту. Хлопці обстріляли плити… і вони виявилися поганої якості. Для нас це стало «уроком», тож надалі ми завжди просили сертифікат якості та відео обстрілів бронежилетів і кевларових касок.
Пошук інформації та вивчення асортименту
Коли ти щиро хочеш допомогти країні відстояти свої кордони та незалежність, доводиться брати і робити, вивчати все поступово, із надходженням запитів. Ми створили в Telegram окрему групу для захисників, в якій на регулярній основі запитуємо про потребу в обмундируванні кожного з них.
Цього ж дня ми отримали перші запити: бронежилети, каски, тактичні аптечки, тепловізори, рації, окуляри, навушники, рукавички. Хлопці жартували: «Штуки три джавелінів 😊 HR-и можуть все))»
Після збору потреби нам необхідно було оцінити ресурс (що скільки коштує і скільки грошей потрібно на все, щоб хоч якось забезпечити нашим захисникам безпеку). Перші дні було дуже складно шукати те, про що ти взагалі нічого не знаєш. Коли дівчата отримують запит від хлопців на РПС або плитоноски – перше, що вони роблять, починають шукати інформацію, дивитися як це виглядає, уточнювати у хлопців чи підходить їм такий варіант або шукаємо далі. Це регулярна комунікація з кожним із них. І новий досвід для всіх учасників процесу.
Сила команд у дії
Щоб закрити потреби наших захисників, ми зверталися за допомогою до всіх співробітників компанії. Тоді в нас було 13 людей, які чекали допомоги від нас. 18 березня ми розпочали збір коштів. Написали на пошту всім співробітникам, що хочемо допомогти захисникам, що працюють в robota.ua, і що для реалізації цієї місії нам необхідно зібрати 363 000 грн (саме така сума, за попередніми підрахунками, допоможе придбати все необхідне).
Збір грошей проводили на карту співробітника, який відповідав за облік коштів та оплати з постачальниками. У перші три дні вдалося зібрати 165 000 грн. У такий непростий для всіх час кожна гривня була потрібна і важлива. З цієї суми ми відразу купили три бронежилети вартістю 15 000 грн кожний. З огляду на попередній досвід з бронежилетами, ми запросили необхідну інформацію щодо них і хлопці залишилися дуже задоволені. На сьогоднішній день спільними зусиллями було зібрано: 368 000 грн.
robota.ua може все!
Щодня хлопці додавали нові позиції до орієнтовного прорахунку необхідної амуніції. Також ставало більше і самих захисників у нашій компанії. Коли реально зіткнулися з покупкою всього за списком, зрозуміли, що деякі позиції порахували за низькою вартістю закупівлі. Ініціативною групою ми зустрічалися раз на 2 дні, щоб розуміти, хто що шукає і які з’являються проблеми при пошуку.
Звичайно, стикалися з труднощами. Насамперед, коли ти розмірковуєш про закупівлю військового обмундирування, ти уявляєш спеціалізований магазин. Так, але тільки немає нічого в їх асортименті під час війни в країні. Що робити? Де шукати? Які є варіанти?
Частина наших співробітників перемістилися в інші країни, тож ми почали шукати шоломи, аптечки в Польщі та Німеччині. Зіткнулися з тим, що в Польщі теж у військових магазинах було важко щось знайти, з Німеччини нам запропонували купити товари на Amazon і потім організувати доставку до Києва (складний і не швидкий шлях). Ми почали шукати через знайомих, за рекомендаціями, моніторили групи в соцмережах. Практично 70% всього було куплено за допомогою Telegram-каналу, а 20% необхідного обмундирування допомогли придбати знайомі знайомих. Ще 10% товарів ми придбали в інтернет-магазинах.
Ініціативною групою вирішили забезпечити всіх захисників тактичними аптечками та дощовиками. І обов’язково треба взяти резерв цих товарів. 30 березня ми закупили 30 тактичних аптечок, які мали приїхати до Києва 5-6 квітня. Аптечки постачальнику приїхали, але не в тій кількості, яку він замовляв. І ми досі ще чекаємо на нову партію в Києві. Більше місяця чекаємо. Також ми визначилися зі списком необхідного на травень та практично все вже купили, окрім активних тактичних навушників. Найближчими днями плануємо це виправити!
На початку було важко щось знайти, але зараз постачальників стає дедалі більше. Українські підприємства почали шити РПС (ремінно-плечові системи), підсумки, плитоноски, військовий одяг. Досі є певні складнощі з тактичними аптечками, бо не завжди їх можна знайти в наявності у постачальників. Були моменти, коли хлопцям на передовій доводилось навіть самостійно складати собі аптечку.
Все більше обговорень щодо необхідності придбання для хлопців протигазів та хім. захисних костюмів. Наразі це лише обговорення і нам дуже хочеться вірити, що вони нікому не знадобляться.
В цілому ми витратили 238 000 грн на закупівлю та відправку амуніції. Залишається 130 000 грн, які ми резервуємо на закупівлю та на потреби хлопців, які, цілком можливо, ще вступлять до лав ЗСУ.
Нюанси доставки
Хлопцям, які знаходяться в ЗСУ на передовій, намагаємось одразу відправляти все, що є в їх списку побажань, коли вони знають населений пункт, в якому можна забрати посилку протягом 3-7 днів.
Були такі відправки, що 3-4 дні доставляли посилку в Київ, а з Києва її ще потрібно відправляти на точку нашим захисникам. Хлопцям, які в ТрО Києва, за можливості передавали особисто. Бронежилети і каски ми відправляли Новою поштою, щойно їх отримали, розуміючи важливість і необхідність у цих речах.
Як допомагали колегам із Чернігова
Інколи нас питають, чи маємо план на випадок затяжної війни? Ми намагаємось вирішувати проблеми в міру їх надходження. Наприклад, коли Чернігів був відрізаний від допомоги, регулярний обстріл, дороги немає, а у вас в компанії залишилося близько 30 співробітників із чернігівського офісу – без води, їжі, медикаментів, засобів гігієни. Звичайно, їм треба допомагати та вирішувати проблему. Як?
Ми найдружніша компанія, для багатьох колектив robota.ua – як друга сім’я. СЕО виділив кошти, керівник HR-департаменту взяв на себе відповідальність і ми почали діяти. Все необхідне для колег придбали у Києві, розфасували по окремим пакетам та привезли до підірваного мосту у Чернігів. Знайшли волонтерів, котрі змогли пішки передати гуманітарну допомогу нашим співробітникам.
Збір коштів ми не закривали, тож співробітники, які мають бажання підтримати наших воїнів, можуть зробити це в будь-який час. Поки що рано говорити про організацію фонду, але ми обов’язково подумаємо над цим.
Як не допустити помилок під час пошуку амуніції: поради роботодавцям
Пам’ятайте щохвилини: ми обов’язково переможемо! Слава Україні!
Читайте більше за тегами: