Про Budni
Наші продукти
Резюме – це перше, що бачить роботодавець і з чого складає свою думку про вас. Тому до його створення варто підійти відповідально, адже лише правильно складене резюме стане першим кроком до роботи мрії. У кожній компанії свої вимоги до кандидатів і, відповідно, до їх резюме, але є речі, на які рекрутери звертають увагу найбільше. Саме ці пункти у вашому резюме варто довести до ідеальності.
Досвід роботи
Перш за все, роботодавці дивляться на досвід роботи кандидата. Воно й не дивно, адже саме завдяки цьому можна дізнатися, чи підходить він на вакантну посаду, та якими професійними навичками володіє. Щоб справити правильне враження на роботодавця, підійдіть з особливою ретельністю до цього пункту. Ваш досвід роботи не повинен бути сухим переліком компаній та посад.
Додайте головні досягнення на минулих місцях роботи, перерахуйте ваші ключові обов’язки та все, чим ви пишаєтеся. Досвід роботи повинен бути цілісним і не містити великі перерви. Якщо такі перерви є, то вони обов’язково повинні мати пояснення: декретна відпустка, фріланс, навчання тощо. Найбільше роботодавців цікавить ваша діяльність за останні декілька років, тому не варто детально описувати весь десятирічний трудовий стаж.
Освіта
Сьогодні багато компаній можуть взагалі не звертати увагу на вашу освіту за наявності необхідного досвіду, але все ж залишається велика кількість посад, на які без потрібного диплому вам не потрапити. Тому пункт про освіту є необхідною складовою вашого резюме. Окрім університетської освіти сюди можна додати курси та навчальні програми, які ви проходили, а також те, чого ви досягли під час навчання. Приділіть увагу тим досягненням, які виділять вас серед інших кандидатів і покажуть, що саме ви підходите на вакантну посаду.
Фотографія та контактні дані
Усім вже давно відомо, що резюме з фотографією має більше шансів отримати фідбек. Роботодавець хоче бачити, кого запрошує на співбесіду, тому фотографія повинна бути нейтральною. Неякісний знімок у пляжному вбранні поставить хрест на вашій роботі. Контактні дані також повинні відповідати професійному статусу – буде краще, якщо ваша пошта чи нік у соцмережах буде містити лише ім’я/прізвище, а не прізвисько чи щось подібне. До того ж перед тим як давати посилання на свої сторінки у соцмережах, слідкуйте за постами на них, щоб отримана додаткова інформація не зіграла проти вас.
Особисті якості та додаткова інформація
Ваші особисті якості повинні відповідати вимогам вакансії, тому тут варто вказати все, що допоможе вам у виконанні роботи. Але банальні “відповідальність”, “пунктуальність” та “швидко навчаюсь” не виділять вас серед безлічі таких самих пунктуальних та відповідальних. Тому вам необхідно трохи покреативити і замінити банальності, наприклад, на “завжди вкладаюся у поставлені строки”.
Хобі вказуйте лише ті, які допоможуть вам отримати бажану роботу. Великим плюсом буде, якщо ваші захоплення схожі з професійною діяльністю. Але якщо до ваших хобі відноситься читання та вишивання хрестиком, то краще взагалі нічого не пишіть.
Грамотність
Усі ваші старання будуть марними, якщо резюме буде неграмотним. Адже, незалежно від посади, роботодавці хочуть бачити своїми співробітниками освічених людей, які не будуть робити грубих помилок у документах та ділових листах. Перечитайте своє резюме через деякий час після його написання або попросіть того, хто допоможе знайти та ви правити зроблені помилки. Адже буде дуже прикро, якщо ви не отримаєте запрошення на співбесіду через те, що “на протязі року працювали над проектом”.
Унікальність
Зрозуміло, що ваше резюме не буде скопійовано в іншого кандидата, але ви повинні створити його таким, яке запам’ятається роботодавцю. Повторюємо ще раз: не пишіть банальних речей, які можна знайти у кожного другого кандидата. Ваше резюме повинно бути відповіддю на вакансію. Тоді у роботодавця складеться про вас враження як про відповідальну людину, яка хоче працювати саме у цій компанії, а не просто поставила своє резюме на розсилку.
Інші статті по темі:
Читайте більше за тегами: