Про Budni
Наші продукти
На разі розбираємось з гостингом – давнім явищем, яке стрімко поширюється у сучасному житті. Сам термін «гостинг» існує вже давно, ним позначали шахрайство в онлайн-покері, коли під акаунтом звичайного користувача грав інший, більш професійний гравець. Зараз такий термін набув нового значення, гостингом називають ситуацію, коли людина без пояснень раптово припиняє відносини зі своїми близькими, друзями, знайомими або роботодавцями, різко «зникає з радарів», стає, так би мовити, «привидом».
Вікіпедія визначає гостинг (від англ. Ghosting; ghost: — привид) як різке припинення будь-яких відносин, без попередження і пояснення можливих на те причин.
У сучасному суспільстві мода на гостинг поширюється швидкими темпами. Зникати без пояснень зараз дозволяє собі багато людей, незалежно від віку та соціального статусу.
Редакцією ми вирішили розібратись з таким негативним явищем: де можна зустріти гостинг, чому люди вдаються до такого образливого ігнорування, як правильно реагувати на гостера, та чи варто гостити самому.
Де зустрічається в житті?
Гостинг зараз може відбуватися всюди: в особистих стосунках, дружбі, коханні, роботі. Після кількох побачень, дуже щасливих за версією одного партнера, другий партнер може застосувати гостинг: зникнути без попереджень та пояснень. Друг несподівано може заблокувати інстаграм та занести до чорного списку. Діти можуть гостити батьків, аби не звітувати про деякі моменти свого життя. Трапляється це і в професійній сфері: пошукачі роботи зникають та не приходять на заплановану співбесіду, зникають вже тоді, коли одержали пропозицію про роботу, працівник може щезнути, залишивши речі та трудову книжку на підприємстві – так, буває і таке. Та й HR-спеціалісти можуть загостити шукача роботи: щезнути, не оголосивши про своє рішення.
Чому люди зникають?
Звичайно, кожна окрема ситуація гостингу, випадок індивідуальний. Загалом гостер нікому нічого не буде пояснювати: просто зникне і все. Проте психологи визначили декілька загальних типів прихильників раптового ігнорування.
Перший тип – «здорові егоїсти», люди, які звеличили своє его завдяки саморозвитку та спеціальній літературі. Вони просто не вважають за потрібне витрачати свій дорогоцінний час на пояснення. Почуття ігнорованих людей їх зовсім не обходять, за кілька хвилин такий гостер і не згадає свою «жертву».
Другий тип –«боягузи». Люди, які бояться зачепити почуття власні та партнера, відповідно ще глибше застрягти у відносинах. Тому гостять, вважаючи за краще уникнути важких розмов та пояснень.
Третій тип – люди, які перенесли модель гостингу з онлайну в реальне життя: залишене без відповіді повідомлення, вже на їх погляд, достатня реакція. Адже в інтернеті набагато простіше уникнути розмови та щезнути. Ось такий етикет спілкування і перейшов у реальне життя.
Якщо вас загостили…
Гостинг вважається найболіснішим засобом у припиненні відносин. Якщо ви стали жертвою гостера, наша порада – не звинувачуйте себе! Так, на практиці це доволі важко, але можливо. Не варто шукати у собі недоліки, які на вашу думку, могли відвернути гостера. Не варто раз за разом повертатися до ситуації, аналізуючи її. Просто прийміть це як факт: ви зіткнулись з гостингом і все. У більшості випадків такі зникнення обертаються на користь для людини, яку ігнорують.
Чи варто ставати гостером?
Через гостинг можна завдати глибоку психологічну травму. Покинута таким чином людина набуває почуття суму та тривожності, її самооцінка знижується, вона в першу чергу буде винуватити себе, це негативно відіб’ється на її стосунках з людьми у майбутньому. Тож не варто завдавати такого болю. Якою б важкою не здавалась остання розмова, варто все ж її здійснити: чесно оголосити людині про своє небажання подальшого спілкування. Так, це нелегкий вчинок, але порядний. Як кажуть мудрі люди: все, що ти робиш, повертається до тебе бумерангом. Не будемо через гостинг ставити собі у карму величезний мінус.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб читати найсвіжіші статті, брати участь в опитуваннях і дізнаватися про актуальні вакансії!
Читайте більше за тегами: