Про Budni
Наші продукти
Мотивація працівників є однією з основних функцій будь-якого керівника. Але на практиці першим, хто піднімає питання мотивації працівників, є HR-менеджер. Ще на співбесіді він визначає мотиваційний профіль майбутнього працівника, консультує керівників щодо взаємодії з підлеглими, пропонує елементи системи мотивації в компанії, займається підготовкою корпоративів, подарунків до днів народження. А як щодо мотивації HR-менеджера? Зазвичай у компаніях вважають, що спеціалісти з управління персоналом – самомотивовані та завжди мають ресурси для досягнення результатів. Тому в цій статті розглянемо самомотивацію в розрізі роботи HR-менеджера, хоча використовувати поради може будь-хто.
Що ж таке самомотивація?
Самомотивація – це психічний процес, який будується на внутрішніх стимулах. Це можуть бути амбіції, визнання, саморозвиток, усвідомлення важливості того, що робиш, отримання задоволення від досягнення результату. Деніел Гоулман одним з елементів емоційного інтелекту визначав здатність мотивувати себе. Тож можемо сказати, що чим вищий рівень емоційного інтелекту у людини, тим сильніша в неї самомотивація. Емоційний інтелект можна розвивати, а відтак і над самомотивацією можна працювати.
Читайте ще: 21 HR-професія майбутнього
Нейромедіатори та гормони
Часто ми не замислюємося, яку роль у мотивації відіграють нейромедіатори та гормони нашого організму. Розглянемо деякі з них.
Наприклад, вам потрібно розробити систему оцінки персоналу. Розділіть це завдання на етапи та пропишіть для кожного з них бажаний результат. Створюйте списки справ на кожен день. Візьміть за правило принцип step by step. Заохочуйте себе за виконані завдання.
Іноді жартують, що HR-менеджер – це єдина людина в компанії, яка не має права на поганий настрій. Як мотивувати себе бути в доброму гуморі? Практикуйте медитацію, дихальні практики. Сміх, сонячне світло, банани, темний шоколад, горіхи також здатні швидко підвищити рівень серотоніну.
Не слід забувати, що брак часу, надмірні зобов’язання, накопичені справи викликають надмірний стрес. Стрес пригнічує когнітивні функції, що погіршує результати роботи, а це безпосередньо впливає на нашу мотивацію. HR-менеджер взаємодіє з керівниками, працівниками компанії, які ставлять завдання «на вчора»: знайти заміну, закрити вакансію, вирішити конфліктну ситуацію, обговорити результати оцінки та інше. Такий ритм роботи може провокувати накопичення задач, нехтування своїми професійними цілями, незадоволення собою. Тому HR-менеджерам надзвичайно важливо ставити собі цілі, планувати роботу, розписувати строки.
Читайте ще: Кар’єрна криза та як з неї вийти: 4 кроки
Щоб зберегти енергію, наш мозок налаштований так, що чинить опір усьому новому. А чим довше ми зволікаємо, тим складніше замотивувати себе. Тож обхитріть його 🙂 Якщо вам важко розпочати те чи інше завдання, домовтесь із собою, що ви лише попрацюєте над цим 5 хвилин (час встановіть свій). Зазвичай цього достатньо, щоб включитися в роботу.
Також для самомотивації можна використовувати рефреймінг – спосіб, який дозволяє подивитись на ситуацію по-іншому. Наприклад,
Самоотивація – це постійний процес. Важливо відстежувати свій настрій, аналізувати вплив різних чинників на наше самопочуття та вчасно реагувати на фактори, які можуть привести до демотивації.
Надія Березова, HR-консультант, сертифікований коуч, викладач курсів HRM
Читайте більше за тегами: