Партнер рубрики

yakaboo

Щодня книжковий ринок відкриває світові безліч нових авторів, роботи яких допомагають читачам зробити власні відкриття. Редакція The Point продовжує рубрику – MustRead. Ми знайомимо вас із найбільш відомими і корисними книгами про особистісний та професійний розвиток, про які варто знати кожному, хто прагне розвивати свої сильні сторони і відкривати нові. Книжковий партнер рубрики – інтернет-магазин Yakaboo.

У сьогоднішньому випуску – книга Леррі Вайдела «Серійний переможець».

Автор та його книга

В різні часи свого життя майбутній автор бестселера Леррі Вайдел мав добре оплачувану роботу інспектора в будівельній компанії, після звільнення – допомогу з безробіття, і врешті – посаду директора у провідній компанії з надання фінансових послуг. Здолати кар’єрні та життєві невдачі допомогли уроки, які він отримав від своїх менторів. Серед них, зокрема, – кузен Г. Е. Робертс, винахідник першого комерційно доступного комп’ютера. Дослухавшись порад, Вейдел допоміг своїй компанії створити сильну й успішну команду, а тепер ділиться знаннями в подкастах, відео та статтях на своєму сайті.

В книзі «Серійний переможець» він спростовує міф про те, що постійного успіху досягають лише «обрані», улюбленці долі або щасливчики. На прикладі діячів з різних сфер показує: почавши з нічого, але доклавши певних зусиль, можна досягти бажаної мети. І найважливіше – не обмежуватися однією, а ставити наступні, ще амбіційніші.

Для цього потрібно пройти п’ять непростих, але необхідних кроків.

Крок 1. Ухвалення рішення

Переможці долають сумніви

Мало хто з нас може похизуватися здатністю братися за нову справу із впевненістю, що все вийде. Решта ж щоразу сумнівається, чи можна розраховувати на успіх, або чи буде він вартий зусиль. Причина – в способі мислення, внутрішніх установках, які, ніби кокон, тримають нас в межах власних переконань і не дають побачити, що все буває інакше.

І одне з найпоширеніших вірувань – в міф про перевагу, яку мають майбутні переможці на початку свого шляху. Хтось походить з успішних родин, отримує престижнішу освіту або просто має більше талантів з народження. Правда ж в тому, що стартові переваги найчастіше є завадою: маючи їх, люди схильні докладати менше зусиль, аби досягти мети. А коли щось іде не так, вміння бути наполегливим – найцінніший навик, що вирізняє справжніх переможців від тих, хто лише мав змогу ними стати.

Замість приймати міфи та сумніви, переможці кидають їм виклик. Вони не погоджуються покірно, що шансів немає. Вони не дозволяють, щоб їм завадили робити спроби. Вони докопуються й з’ясовують, чи правду їм кажуть. Чи справді перешкоди на їхньому шляху аж такі великі, що всі спроби будуть марні. Зазвичай виявляється, що чимало людей зіштовхнулися з такими перешкодами – і все одно перемогли.

Робіть те, що справді хочете

Важко проявляти пристрасть до справи, яка не викликає нічого, окрім нудьги та байдужості. Про який успіх в такому разі може йти мова? Ми просто виконуємо те, що від нас очікують, не прагнучи показати свій максимум.

Вихід простий: йти за своєю пристрастю. Робити те, що дійсно цікавить та мотивує досягати результатів, попутно розкриваючи свій потенціал. Спочатку може бути незрозуміло, що саме є «тією самою» справою. Тому достатньо хоча б іти за тим, що приваблює, спонукає дізнаватися більше і вкладати більше енергії. Почніть з того, що знаєте просто зараз, потурайте своїм бажанням, поки вони не приведуть до справді цінних ідей.

Коли ми робимо те, що хочемо, то живимося значно глибшим та сильнішим завзяттям, ніж могли б згенерувати, роблячи те, до чого нас змушують. Залишатися захопленим – це найважча річ у житті. Будь-яка робота й завдання вимагають виснажливої праці. Але якщо ця праця пов’язана з тим, що ми хочемо робити чи чого хочемо досягти, ми знаходимо енергію та мотивацію впоратися з нею.

Ідіть за реальністю, а не за фантазією

Поринувши у прагнення до мрії, ми не завжди здатні одразу зрозуміти, чи варта вона того. Тому ще на початковому етапі так важливо зважити зусилля, необхідні для її здійснення, кількість часу, власний досвід, наявний на поточний момент, і врешті, рішучість йти до кінця, раз у раз долаючи перепони. Може, улюблені заняття з гри на гітарі варто лишити як хобі, що приносить задоволення, якщо труднощі шляху професійного музиканта відбивають бажання займатися? Натомість, в кар’єрі зосередитися на тому, заради чого готові терпіти будь-які незручності.

Підходьте до вибору справи системно, плануйте свої кроки до успіху. Однак не зациклюйтесь на самому плануванні: якщо роздумувати надто довго, можна ніколи не зробити перший крок.

… ви маєте заздалегідь виявити великі, очевидні проблеми, але завершити перевірку до того, як ідея здується. Якоїсь миті вам слід таки зважитися й перестрибнути огорожу – або ж залишитися там, де ви є, до кінця життя. Розплануйте все так, щоб мати певність: план спрацює. А потім стрибайте.

5 кроків до успіху: головні ідеї книги «Серійний переможець»

Крок 2. Перевиконання

Даючи собі обіцянку, наприклад, займатися спортом щодня протягом наступного року, як довго ви її дотримуєтесь? Регулярно виділяєте на це час, або згадуєте, лише коли випадає нагода? Як стверджує автор, в цьому підході й полягає головна відмінність людей, які досягають певного прогресу в своїх задумах: вони вкладають максимум зусиль ще на самому початку, аж поки дії не стануть звичкою. «Розганяються» на старті, щоб далі рухатися за інерцією.

Ми не здатні спрогнозувати, скільки зусиль та ресурсів знадобиться, аби пройти весь шлях. Тому зазвичай недооцінюємо, і як результат – вкладаємося менше, ніж виявляється потрібно. А перевиконуючи свої плани, ми збільшуємо вірогідність їхнього успіху. Крім того, перші досягнення надихатимуть на більш великі мрії, і робити те, що інші робити не готові.

Отриманий імпульс приносить величезну розумову та емоційну користь. Докладаючи потужних зусиль на початку, ви на високому ентузіазмі, ви швидше отримуєте перші успіхи та пересвідчуєтеся: те, що ви вважали за можливе (і сподівалися на це), справді можливо. Ви можете завершити проект. Утілити заплановане. Коли ви вкладаєтеся в справу й отримуєте постійну позитивну віддачу, то знаходите сили й мужність іти далі.

Крок 3. Коригування

Легко йти до своєї мети, коли все вдається за планом, зусилля приносять результати, і саме такі, на які був розрахунок ще на самому початку. Коли ж звідкись виникають проблеми, про які не було навіть уявлення, хочеться все покинути або хоча б переключитися на щось інше. Але перш ніж піти слідом за голосом, який підказує, що зусилля марні, подумайте: чи не краще спершу відкоригувати свій попередній план? Зрозуміти, що саме заважає вам дістатися мети, і змінити це.

Можливо, треба перечекати, поки настане більш слушний час або з’явиться більше ресурсів. Можливо, невдача вказує вам на нестачу певних навичок або що обрано не зовсім вірний напрямок. Так чи інакше, не поспішайте відступати від задуманого, керуючись емоціями. Невеликі корективи – ключ до постійного зростання. Коригуйте свої дії – і пробуйте знову.

Люди щодня звільняються з роботи. Відмовляються від поганих звичок. Полишають погані стосунки. Виїжджають із міст та містечок. Адже часом покинути – це найкращий перший крок до того, щоб відкоригувати напрям руху до справді бажаного життя. Тоді це не кидання – це зміна напряму. Це вдосконалення.

5 кроків до успіху: головні ідеї книги «Серійний переможець»

Крок 4. Доведення справи до кінця

Чи вважається виконаним план, готовий на 98%? Навряд чи. Втім, саме через свою уявну простоту, останні 2% найчастіше вимагають більших зусиль, аби завершити розпочате. Сила волі, як і будь-який інший ресурс, має властивість вичерпуватися. А близькість мети, до якої вже, здається, можна дотягнутися рукою, викликає бажання зупинитися.

Навіть якщо, попри близький успіх, ви зрозуміли, що ця мета не є вашою, і ви насправді прагнете чогось іншого, йдіть до кінця. Попри все, це корисний досвід доведення справи до кінця – навіть незначної, навіть неважливої для вас. Наступного разу ви вже знатимете, як подолати ті останні відсотки, що відділяють від бажаного. Ви формуєте звичку вирішувати будь-які проблеми, не розпилюючись на неважливе, зосереджуючись лише на тому, що вам під силу, і знаючи: як би не було тяжко, ви зможете.

Щоразу, коли ви завершуєте справу, ви наче досягаєте вершини пагорба. Поки не підніметеся на вершечок, не знатимете, що там з другого боку. А коли вже піднялися, можете побачити всі можливості та варіанти. Завдяки завершенню першої справи ви маєте впевненість, щоб прагнути до нових цілей, які ніколи раніше не розглядали і про можливість яких навіть на здогадувалися, поки не сягнули першої вершини. Якщо ви так і не завершили своє перше завдання – хтозна, від чого ви наперед відмовилися.

Крок 5. Постійне вдосконалення

Думаючи про свою мету в моменті, коли її вже досягнуто, про що ви мрієте: як зможете, нарешті, розслабитеся й насолоджуватися успіхом, або ж заплануєте щось більше? Серійних переможців від успішних «авторів однієї пісні» відрізняє саме прагнення з кожним разом робити все краще. Їм властиве «мислення зростання»: впевненість, що за належних зусиль вони зможуть вдосконалювати будь-які навички та здібності.

Ніхто не починає свій шлях до успіху, маючи все необхідне для цього. Навіть найбільші таланти мають постійно тренуватися, щоб постійно підвищувати рівень. В цьому є й добра новина: кожен, за належних зусиль, невпинно зростаючи крок за кроком, може навчитися будь-чого. Візьміть паузу, щоб оцінити свої наявні успіхи, виявіть, що саме потребує покращення, вчіться в тих, хто вже став справжнім переможцем, та підготуйтеся до наступного ривка.

Розширте поле зору й поставте більші цілі. Не розраховуйте на зменшення апетитів. Знайдіть для себе вагому причину продовжувати тяжко працювати. Перемогти один раз – це чудово, але перемагаючи й надалі, ви житимете геть іншим життям. Поверніться до основ, завдяки яким перейшли туди, де є нині. Нагадайте собі, що продовжувати перемагати так само тяжко, як і перемогти вперше. Прийміть цей виклик – залишитися на вершині.

Що ми вже прочитали:

1. Как сделать свою жизнь: 10 главных мыслей из книги «Поток. Психология оптимального переживания»

2. Право на лидерство: 10 ключевых мыслей из книги топ-менеджера Facebook «Не бойся действовать»

3. Когда работа приобретает смысл: 10 главных мыслей из книги HR-директора Google «Работа рулит»

4. Настроить личный таймер: 8 главных мыслей из книги «Искаженное время. Особенности восприятия времени»

5. Как «сканировать» реальность: 6 главных мыслей из карьерного бестселлера «Отказываюсь выбирать»

6. Як стати країною інновацій: ізраїльський досвід з книжки «Країна стартапів»

7. Як збудувати щасливе життя: 10 ідей із книги гарвардського професора

8. Мислити оригінально: головні думки з книжки професора Уортонської бізнес-школи

9. «Боль – неизбежна. Страдание – это выбор»: о чем на самом деле говорит Харуки Мураками, говоря о беге

10. Як пробувати і не зупинятися: найважливіші ідеї з бестселера відомого маркетолога Сета Ґодіна

11. Стати супербосом: поради з книжки професора бізнес-школи

12. На глибині: поради з бестселера, як інтровертам розкрити свою приховану силу

13. Як перетворити суперника на партнера: найважливіші думки з книжки про мистецтво переговорів «Шлях до ТАК»

14. Піти проти системи та перемогти: 9 найважливіших думок зі світового бестселера «Думай як фрік»

15. Жити, мріяти, творити: 10 найцінніших думок з книги Елізабет Гілберт «Велика магія»

16. Ранок буває добрим: 10 інсайтів із бестселера Гела Елрода про те, як не проспати життя

17. Зловити момент еврики: 10 думок із бестселера про те, як стати інсайтною людиною

18. Як робити менше, а встигати більше: 10 цінних ідей із книги «Одна справа»

19. «Витончене мистецтво забивати на все»: найголовніші думки зі світового бестселера

20. Мистецтво ікігаї: 10 складників щастя із книги про японських довгожителів

21. Нічого ви не знаєте: 10 цінних думок із книги «Ілюзія знання»