Про Budni
Наші продукти
Мозок хоча й не м’яз, але його можна і треба тренувати. Читати книжки, вивчати іноземні мови, медитувати, дізнаватися нове, покращувати пам’ять, цікавитися новинами — топ порад у Google за запитом «як порозумнішати». Впевнені, ви це робите.
Пропонуємо 15 неочевидних і дуже простих, але від того не менш ефективних практик для всіх, хто хоче «прокачати» свій інтелект. Спойлер: усі вони безплатні, корисні та дуже цікаві.
- Спробуйте робити по-іншому. Джордж Орвелл (англійський письменник) казав, що розумний той, хто порушує правила та залишається живим. Ставати героями антиутопії «1984» ми вам точно не радимо, а от «вмикати» науковий скептицизм, не мислити шаблонно, ставити все під сумнів і руйнувати стереотипи варто спробувати. Парадокс генія: щоб дотримуватися правил креативності, потрібно їх порушувати. І тільки так.
- Змініть свій світ і відчуйте різницю. Вносьте корективи у звичний перебіг подій і змушуйте мозок працювати по-новому. Починайте з малого: кожного разу вибирайте різні маршрути та купуйте продукти в інших магазинах. Це новий досвід і новий ланцюг асоціацій. Розвивається просторова уява, а мозок створює нові комбінації.
- Читайте неоднозначні публікації. Вибирайте ті матеріали, з якими ви не згодні. Читайте те, що не збігається з вашою точкою зору. Це допоможе вам краще розуміти реальність, розвинути критичне мислення, а головне — нарешті змиритися з тим, що у світі існують різні думки. Гнучкість і пластичність поглядів зроблять вас не лише розумними, але й вільними.
- Грайте, а не вигравайте. Пам’ятайте: якщо ви годинами граєте в шахи, ви не станете розумнішими. Ви просто навчитеся грати в шахи. Підвищуйте складність, змінюйте стратегії, збільшуйте швидкість. Ваше завдання не виграти, а грати. Тут важливий не результат, а процес.
- Оточуйте себе розумними людьми. Щоб стати сильнішими, потрібно збільшувати навантаження. Мозок працює так само. Підвищуйте планку спілкування. Це не лише спосіб отримувати знання, а й потужна мотивація для особистісного розвитку. Пам’ятайте, що ваш IQ дорівнює середньому IQ п’яти ваших найближчих людей. І хоча це не доведено, але дуже схоже на правду.
- Просто розслабтеся. Стан повного релаксу очищає розум, стимулює творче мислення, дозволяє генерувати ідеї, покращує концентрацію та підвищує увагу. Коли мозок заспокоюється, загострюється інтуїція, сповільнюються думки, розширюється свідомість, вмикається самоаналіз. І ви бачите значно більше.
- Не бійтеся «зраджувати» себе. Поставити під сумнів свої переконання та подивитися на протилежну сторону буває дуже корисно — це дозволяє виявити слабкі моменти ваших поглядів. А вони точно є. Переконайтеся, що ваші думки та принципи не заважають вам рухатися далі.
- Тренуйте свою інтуїцію. Намагайтеся вгадати наступну фразу співрозмовника та стежте за ходом його думок, аналізуючи міміку. Існує навіть теорія, що колись люди зможуть розуміти одне одного без слів — за виразом обличчя, поглядом та іншими невербальними ознаками. Чому б не почати практикуватися вже зараз?
- Відмовтеся від технологій. Хоча б трохи. Спробуйте знайти точку Б без GPS-навігатора, згадати слово без перекладача, знайти помилки без автокорекції. Такий підхід прокачає ваші когнітивні скіли та навчить думати навіть тоді, коли ви цього не хочете.
- Включіть у роботу ліву руку. Або праву, якщо ви — лівша. Спробуйте нею чистити зуби, застібати сорочку, тримати ложку, писати. Це стимулює роботу обох півкуль мозку, вмикає нестандартне мислення та робить вас ще більш креативними.
- Складайте «іспит свідомості». Робіть перед сном вправу Піфагора — згадуйте події дня до найдрібніших деталей. Техніка чудово тренує пам’ять, увагу та концентрацію. А також з’являється таке важливе розуміння того, що все в цьому житті має значення.
- Діліться знаннями. Айнштайн казав, що якщо ви не можете пояснити щось простими словами, ви цього не розумієте. А причин йому не вірити в нас немає. Розповідайте інформацію, щоб переосмислити її та зробити правильні висновки. Аналіз і критична форма мислення — ефективні вітаміни для вашого мозку.
- Гуляйте на самоті. Ходіння по місту без мети — найкращий спосіб розібратися в думках і навчитися дивитися на знайоме місце по-новому. Це ваш час на внутрішній монолог, аналіз моменту, перебування «тут і зараз», досягнення балансу та гармонії. А ментальна ясність завжди дозволяє більш усвідомлено підходити до важливих рішень.
- Експериментуйте та ризикуйте. Ваш мозок точно потребує інтелектуальних викликів. Покращуйте розумову витривалість, не бійтеся пробувати нове та пам’ятайте, що в навчанні невдачі неминучі. Займайтеся тим, що лякає вас найбільше. І ви будете не лише розумними, а й успішними.
- Радійте стресу. Інтелектуальні та творчі прориви відбуваються тоді, коли мозку доводиться вирішувати надзавдання. Труднощі необхідні для тренування мозку, а страждання — умова діяльності генія. Ви повинні перебувати в стані легкого дискомфорту. Але будемо відверті: це точно не для всіх. Тому будемо вважати цей метод запасним.
Бути розумним — це вибір і спосіб життя. Це постійний пошук, подолання себе, перманентна робота та вихід із зони комфорту. Мисліть творчо, будьте сміливими, кидайте собі виклики та частіше питайте «Чому?». Це складний шлях, але починати його ніколи не пізно.
Читайте більше за тегами: